Hotell & boende · Göteborg med omnejd

Taxi till Apple Hotel

Apple Hotel finns i katalogen under hotell & boende. Kartunderlaget anger Torpavallsgatan 6, 416 73, Göteborg som adress. Här samlar du platsuppgifterna inför en taxiresa till eller från Apple Hotel, jämför närliggande resmål och förbereder den adress som ska anges vid bokningen.

Fler hotell & boende ↗

Platsen att utgå från

Apple Hotel
Torpavallsgatan 6
416 73 Göteborg

Kontrollera adress och entré direkt med verksamheten.

Öppna platsen i kartan ↗

Kartpunkt eller områdesmitt. Bekräfta entrén före resan.

Adress och platsuppgifter

Resmål
Apple Hotel
Kategori
Hotell & boende
Adress
Torpavallsgatan 6, 416 73, Göteborg
Kartläge
57.72494, 12.03329

Inför besöket på Apple Hotel

Be boendet bekräfta var receptionen finns och om den entré du tänker använda är öppen vid ankomsten. En leveransadress eller garageinfart är inte alltid rätt plats för resenärer.

Vid hämtning efter utcheckning: bestäm om hela sällskapet möts i receptionen eller utanför. Räkna väskor och andra större föremål innan du väljer bil i bokningen.

  1. Stäm av Apple Hotel och Torpavallsgatan 6 mot verksamhetens uppgifter.
  2. Bestäm om resan gäller hämtning eller lämning. Ange fullständig adress även för resans andra ände.
  3. Välj hämtningstid, räkna resenärer och bagage, och kontrollera bil, pris och villkor i bokningen.

Hitta Apple Hotel i kartan

© OpenStreetMap-bidragsgivare. Punkten visar resmålets kartläge och är inte en bekräftad entré, parkeringsplats eller taxificka.

Andra resmål i närheten

Den närmaste andra platsen i denna katalog är Torpahallen, ungefär 0.3 km fågelvägen från kartpunkten för Apple Hotel. Det är ett geografiskt jämförelsemått, inte en körsträcka eller uppskattad restid. Kontrollera adresserna separat om du ska besöka båda platserna.

Frågor inför resan

Vilken adress ska jag ange till Apple Hotel?

Utgå från Torpavallsgatan 6, 416 73, Göteborg. Bekräfta vilken entré som passar ditt besök; namnet på resmålet och kartpunkten räcker inte alltid som hämtinstruktion.

Kan jag förbereda en returresa härifrån?

Välj ”Från Apple Hotel” i reseunderlaget. Ange en tydlig mötesplats och önskad hämtningstid. En ifylld plan är ingen bokningsbekräftelse; kontrollera tillgängligheten i bokningen.

Illustration av en planerad vardagsresa med bagage
Illustration. Miljön visar inte en bestämd verksamhet eller entré.