Museer & kultur · Göteborg med omnejd

Taxi till Nääs konsthantverk

Nääs konsthantverk finns i katalogen under museer & kultur. Använd kartläget nedan tillsammans med verksamhetens aktuella besöksinformation. Här samlar du platsuppgifterna inför en taxiresa till eller från Nääs konsthantverk, jämför närliggande resmål och förbereder den adress som ska anges vid bokningen.

Fler museer & kultur ↗

Platsen att utgå från

Nääs konsthantverk
Se kartläge och verksamhetens uppgifter

Besök verksamhetens webbplats ↗

Öppna platsen i kartan ↗

Kartpunkt eller områdesmitt. Bekräfta entrén före resan.

Adress och platsuppgifter

Resmål
Nääs konsthantverk
Kategori
Museer & kultur
Adress
Ingen fullständig gatuadress finns i kartunderlaget; se kartpunkt och verksamhetens uppgifter.
Kartläge
57.81414, 12.39421

Inför besöket på Nääs konsthantverk

Kontrollera vilken byggnad din biljett eller bokning avser. Ett museiområde kan ha flera hus och en tillfällig utställning kan använda en annan entré.

Spara namnet på utställningen eller arrangemanget tillsammans med besöksadressen. Om ni har bokat en visning behöver ankomsttiden ge utrymme för biljettkontroll och eventuell garderob.

  1. Stäm av Nääs konsthantverk och den aktuella besöksadressen mot verksamhetens uppgifter.
  2. Bestäm om resan gäller hämtning eller lämning. Ange fullständig adress även för resans andra ände.
  3. Välj hämtningstid, räkna resenärer och bagage, och kontrollera bil, pris och villkor i bokningen.

Hitta Nääs konsthantverk i kartan

© OpenStreetMap-bidragsgivare. Punkten visar resmålets kartläge och är inte en bekräftad entré, parkeringsplats eller taxificka.

Andra resmål i närheten

Den närmaste andra platsen i denna katalog är Slöjd och byggnadsvård Utställningar, ungefär 0.1 km fågelvägen från kartpunkten för Nääs konsthantverk. Det är ett geografiskt jämförelsemått, inte en körsträcka eller uppskattad restid. Kontrollera adresserna separat om du ska besöka båda platserna.

Frågor inför resan

Vilken adress ska jag ange till Nääs konsthantverk?

Utgå från verksamhetens egen adressinformation. Bekräfta vilken entré som passar ditt besök; namnet på resmålet och kartpunkten räcker inte alltid som hämtinstruktion.

Kan jag förbereda en returresa härifrån?

Välj ”Från Nääs konsthantverk” i reseunderlaget. Ange en tydlig mötesplats och önskad hämtningstid. En ifylld plan är ingen bokningsbekräftelse; kontrollera tillgängligheten i bokningen.

Illustration av besökare på väg till ett kulturevenemang
Illustration. Miljön visar inte en bestämd verksamhet eller entré.